Program Bucharest BRD Open. Șase românce joacă marți

Bogdan Bolojan / 17 iul 2018 / 02:59 Salveaza PDF Comentarii
Tenis
Descriere foto: Tenis

 Cele şase românce, din totalul de nouă, rămase de evoluat în prima rundă a turneului de tenis BRD Bucharest Open (WTA), care are loc la Arenele BNR din Capitală, figurează în programul zilei de marţi.  

Mihaela Buzărnescu, principala favorită, o va înfrunta pe Terenul Central, în primul meci al zilei (ora 14,00), pe Danka Kovinic (Muntenegru). Va urma partida dintre Irina Begu, a treia favorită şi campioana en titre, şi Ons Jabeur (Tunisia), după care vor juca Sorana Cîrstea (N.5), contra turcoaicei Cagla Buyukakcay, şi Ana Bogdan (N.6), care va primi replica slovacei Anna-Karolina Schmiedlova. 

Pe Grandstand, Irina Bara, venită din calificări, va juca în prima partidă a zilei (14,00), cu bulgăroaica Viktoria Tomova, meci urmat de cel dintre principala favorită, letona Anastasija Sevastova, şi slovena Dalila Jakupovic, pentru ca debutanta Andreea Roşca, la primul său turneu WTA, să urmeze contra americancei Claire Liu. 

Programul de marţi: 
Teren Central (ora 14,00) 
Danka Kovinic (Muntenegru) - Mihaela Buzărnescu (România/N.2), în primul tur 
Irina Begu (România/N/3) - Ons Jabeur (Tunisia), în primul tur 
Cagla Buyukakcay (Turcia) - Sorana Cîrstea (România/N.5), în primul tur 
nu înainte de ora 20,30 
Ana Bogdan (România/N.6) - Anna-Karolina Schmiedlova (Slovacia), în primul tur 

Grandstand (14,00) 
Viktoria Tomova (Bulgaria) - Irina Bara (România), în primul tur 
Anastasija Sevastova (Letonia/N.1) - Dalila Jakupovic (Slovenia), în primul tur 
Claire Liu (SUA) - Andreea Roşca (România), în primul tur 

Terenul 4 (14,00) 
Vera Zvonareva (Rusia) - Ekaterina Alexandrova (Rusia), în primul tur 
Rebecca Sramkova (Slovacia) - Petra Martic (Croaţia/N.4), în primul tur 
Laura Siegemund (Germania) - Jasmine Paolini (Italia), în primul tur 

Terenul 6 (14,00) 
Alexandra Cadanţu (România)/Maria Irigoyen (Argentina) - Lidia Morozova (Belarus)/Aranxta Rus (Olanda/N.4), în primul tur 
Georgina Garcia Perez (Spania)/Cornelia Lister (Suedia) - Natela Dzalamidze (Rusia)/Ipek Soylu (Turcia), în primul tur 
După odihnă 
Ysaline Bonaventure (Belgia)/Oksana Kalaşnikova (Georgia) - Danka Kovinic (Muntenegru)/Maryna Zanevska (Belgia), în primul tur 
După odihnă 
Başak Eraydin (Turcia)/Vera Zvonareva (Rusia) - Jaqueline Cristian/Elena-Gabriela Ruse (România), în primul tur 



Te-ar putea interesa







Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?


Copyright 2018 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate.


dcn.n-nxt.23