Cele mai citite

Premierul Marcel Ciolacu se întâlneşte cu echipa de avocaţi care a câştigat procesul Roşia Montană

premierul-marcel-ciolacu-se-intalneste-cu-echipa-de-avocati-care-a-castigat-procesul-rosia-montana_59835900
Sursa Foto: Agerpres

Premierul Marcel Ciolacu se întâlneşte joi, la Palatul Victoria, cu echipa de experţi şi avocaţi implicată în câştigarea procesului Roşia Montană.

Zilele trecute, Ciolacu anunţa că va invita la Guvern întreaga echipa de avocaţi, jurişti şi specialişti români care a câştigat procesul Roşia Montană, ca să le transmită un mesaj de recunoştinţă din partea tuturor românilor.

"Voi invita la Guvern întreaga echipă de avocaţi, jurişti şi specialişti români care a câştigat procesul Roşia Montană, ca să le transmit un mesaj de recunoştinţă din partea tuturor românilor! Ei sunt cei care ne-au arătat ce înseamnă cu adevărat 'Să salvezi România!'", scria premierul, luni, pe pagina sa de Facebook.

Vinerea trecută, Guvernul a informat că România a obţinut câştig de cauză în dosarul Roşia Montană, judecat la Curtea de arbitraj internaţional de la Washington (ICSID), contra companiei Gabriel Resources, conform Agerpres.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Personalități politice
Citește mai multe din Personalități politice
x close