Porumboiu a făcut scandal după egalul Vasluiului cu Braşov, scor 1-1: Retrag echipa din campionat

porumboiu
porumboiu

În ultimul meci al etapei a 21-1 a Ligii, FC Vaslui a remizat cu FC Braşov, scor 1-1, pe stadionul de la poalele Tâmpei.

Scorul a fost deschis de oaspeţi, prin brazilianul Wesley, în minutul 35, iar gazdele au egalat în minutul 55, prin Cardoso. Faza ultimului gol a fost precedată de un ofsaid, ceea ce a stârnit mânia finanţatorului echipei din Vaslui, Adrian Porumboiu. “Sunt foarte dezamăgit. Unii dau goluri din ofsaid, noi primim goluri din ofsaid. Nu înţeleg de ce asistentul de pe acea parte nu a văzut. La experinţa lui, cred mai degrabă că a fost vorba de rea intenţie. Lupta pentru titlul de campioană va continua, dar dacă şi etapa viitoare, cu Steaua, vom fi la fel de dezavantajaţim mă gândesc să ne retragem din campionat”, a spus Porumboiu la Digi Sport.

FC Vaslui ocupă locul 3, cu 39 de puncte, iar FC Braşov, poziţia a 11-a, cu 25 de puncte