€ 5.0919
|
$ 4.3707
|
Curs valutar: € 5.0919
|
$ 4.3707
 

Ponta: Optez pentru un compromis, USL a fost un compromis
Autor: Covrig Roxana

 

Premierul Victor Ponta (PSD) participă, miercuri seară, la o emisiune la România TV, alături de ministrul Finanțelor, Daniel Chițoiu (PNL), și ministrul Agriculturii, Daniel Constantin (PC). 

Analistul politic Bogdan Chirieac, apreciind formula în care premierul a ales să se prezinte, l-a întrebat pe Victor Ponta cum se prezintă situația în cadrul USL, în contextul unor neînțelegeri. Premierul a răspuns: "Guvernul USL funcționează foarte bine. Că au apărut discuții, în alianță, în Parlament, personal mi-aș dori să le rezolvăm. Dacă merge Guvernul, o să mergem toți trei, dacă dăm vina unii pe alții, cred că o să pierdem toți. Restul e cancan".

Cât despre afirmația lui Ilie Sârbu, premierul a spus: "A zis că avem două variante, ori ne înțelegem, și eu personal cred că ne înțelegem, ori dacă nu, ne despărțim. Eu personal optez pentru un compromis, USL a fost un compromis".

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close