€ 5.0904
|
$ 4.3406
|
Curs valutar: € 5.0904
|
$ 4.3406
 

Ponta are oferte pentru autostrada Comarnic-Brașov

 

Premierul Victor Ponta susține că Guvernul are ofertanţi pentru a da în concesiune proiectul autostrăzii Comarnic-Braşov.

„S-au depus oferte, e primul pas. Aici avem de spart un tabu - faptul că niciodată nu s-a încheiat un contract prin concesiune pentru o autostradă. Doar din resurse bugetare nu vom reuşi să spargem această barieră”, a spus primul-ministru, evitând să menţioneze câte oferte are Guvernul.

Primul-ministru a anunţat că sectorul de autostradă concesionat va fi taxat: „Cei care fac această concesiune vor pune barieră şi vor pune taxă”, a spus Victor Ponta, conform gandul.info.

Premierul nu a spus, însă, când ar putea începe lucrările pentru autostradă.

„Pentru mine e o prioritate în acest mandat. Până la sfârşitul mandatului sper să progresăm foarte mult”, a adăugat Ponta.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close