PAOK. Răzvan Lucescu, erou în Grecia! Răzbunarea românului

Răzvan Lucescu

Răzvan Lucescu a pierdut titlul cu PAOK în fața celor de la AEK, dar nu pe teren ci la Comisii în urma incidentelor din tribună.

Antrenorul român s-a răzbunat în finala Cupei Greciei, tocmai în fața celor de la AEK. După un meci extrem de intens, cu mulți nervi și incidente, PAOK a câștigat cu 2-0, ratând și un penalty.

PAOK a fost mai periculoasă în prima parte, totul culminând cu penalty-ul ratat de Aleksandar Prijovic în minutul 25, informează GSP. Repriza secundă a fost și mai dezechilibrată din punct de vedere al ocaziilor de poartă. Presiunea echipei pregătite de Răzvan Lucescu a dat roade în minutul 65, când Vieirinha a executat impecabil o lovitură liberă.

Finalul a fost unul tensionat. Mauricio și Vranjes au fost eliminați în minutul 80, după un meleu la centrul terenului.

AEK a riscat totul în minutele de prelungire și a fost pedepsită. Pelkas a trimis din fața porții goale și a tranșat soarta finalei. Fostul stelist Fernando Varela a fost și el eliminat la ultima acțiune, pentru al 2-lea galben.