Oțelul Galați – CSMS Iași, scor 2-1 în Liga I

otelul
otelul

Oţelul Galaţi a învins, duminică, în deplasare, echipa CSMS Iaşi, cu scorul de 2-1 (0-0), într-un meci contând pentru prima etapă a Ligii I. Pentru Oțelul au înscris Iorga din penalti, în minutul 50, și Vigilanti în minutul 80. Pentru CSMS Iași a marcat Ionescu în minutul 60.

În timpul meciului a avut loc și un incident mai neplăcut, când, în minutul 59, fanii Oţelului au încercat să spargă blocajul forţelor de ordine, moment în care suporterii ieşeni au fugit spre galeria gălăţenilor, fiind opriţi însă de jandarmi.

Tot duminică seară, Astra Ploiești a învins în deplasare Gloria Bistrița, cu scorul 2-1 (2-1). La ora 21:30 a început cel de-al treilea meci din Liga I de duminică, între Rapid și Vaslui.