Nicolae Stanciu, primul derby în Arabia. Cum s-a descurcat românul

Al Nassr a câștigat derby-ul cu Al Ahli, echipa lui Stanciu, în deplasare, scor 2-1.

Nicolae Stanciu a fost titular la gazde, a jucat 66 de minute, a încercat de câteva ori poarta, de fiecare dată fără succes.

În minutele 13 și 25 românul a căutat poarta, infromează GSP. Prima dată a șutat pe jos, însă goalkeeperul a reținut fără probleme. Apoi a ajuns târziu la o minge, iar execuția sa s-a dus pe lângă poartă.

Stanciu s-a făcut din nou remarcat în minutul 65, când a trimis o torpilă de la 30 de metri. Mingea a lovit violent bara.

Pe finalul meciului românul a fost schimbat.

Pentru Stanciu, acesta a fost primul meci în fața propriilor suporteri. A mai prins 14 minute în disputa cu Al Hazem, câștigată cu 4-2 de echipa sa.