Cele mai citite

Nicolae Robu, replică surprinzătoare la ieșirea de la DNA

robu_dna7_640x432_26158700
Sursa foto: pressalert.ro

Primarul Timișoarei, Nicolae Robu, a fost în această dimineață la sediul DNA Timișoara, unde a fost convocat de procurorii anticorupție.

Întrebat de pressalert.ro, la părăsirea sediului DNA, dacă a fost audiat, primarul Nicolae Robu a răspuns: "Sunteţi de prea joasă speţă ca să purtaţi discuţiii cu mine. Când treceţi de purgatoriu, poate mai aveţi o şansă".

De asemenea, a fost convocat și fostul viceprimar Traian Stoia. Acesta a explicat că a fost chemat la audieri într-un dosar în care se fac verificări legate de modul în care Primăria Timișoara a încheiat contractul pentru telefonie mobilă. „Nu sunt probleme, în acest caz s-au făcut economii de peste 1 milion de euro".

[citeste si]

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Politica
Citește mai multe din Politica
x close