Neymar face senzaţie în Brazilia. Vezi super reuşita de la meciul Palmeiras-FC Santos

Neymar continuă seria de goluri magice, ultimul fiind reuşit etapa aceasta, cu Palmeiras. Pentru Barcelona, transferul brazilianului rămâne un obiectiv.

[caption id="attachment_224999" align="aligncenter" width="460"] Sursa foto: sportvia.ro[/caption]

Autor: Diana Neacşu

Deşi Santos nu stă prea bine în clasament, Neymar mai oferă câte o bijuterie de gol. Etapa aceasta, în deplasarea de la Palmeiras, atacantul a adus victoria pentru echipa sa, care a fost condusă cu 1-0.

Înainte de pauză, Neymar a egalat printr-un super gol din lovitura liberă de la mare distanţă de poartă (vezi video).

În minutul 63 , brazilianul a reuşit golul victoriei, cu un şut de la marginea careului, care a şters bara înainte de a intra în poartă.

Conform site-ului fcbarcelonanoticias.com, catalanii sunt interesaţi în continuare de aducerea lui Neymar la Barcelona, chiar dacă în această vară transferul nu s-a putut realiza.