MONICA NICULESCU - POLONA HERCOG LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN

Monica Niculescu a fost eliminată în optimile de finală ale turneului de la BRD BUCHAREST OPEN. Sportiva noastră a fost învinsă în două seturi de Polona Hercog, scor 4-6, 3-6.

Meciul, disputat pe Terenul Central al Arenelor BNR din Capitală, a durat o oră și 26 de minute. Monica Niculescu, în vârstă de 28 de ani, locul 53 WTA, s-a înclinat în fața unei adversare de 25 de ani, aflată pe locul 84 în ierarhia mondială a jucătoarelor.

Pentru accederea în optimi, Monica Niculescu a rămas cu 3.310 dolari și 30 de puncte WTA.

Polona Hercog o va întâlni în sferturi pe învingătoarea dintre germana Laura Siegemund (N. 4) și japoneza Misa Eguchi.

SETUL 2 MONICA NICULESCU - POLONA HERCOG LIVE SCORE

3 - 6 Monica Niculescu pierde și setul secund.

3 - 5 Încă un game pentru Hercog.

3 - 4 Game Polona.

3 - 3 Egalitate.

2 - 3 Game Hercog.

1 - 3 Game pentru Polona Hercog.

1 - 2 Monica Niculescu dă semne că începe să își revină.

0 - 2 Patru game-uri câștigate la rând de Polona Hercog.

0 - 1 Break Polona Hercog.

0 - 0 Începe setul doi.

SETUL 1 MONICA NICULESCU - POLONA HERCOG LIVE SCORE

4 - 6 Primul set a fost câștigat de Polona Hercog.

4 - 5 Lupta este în continuare strânsă la BRD BUCHAREST OPEN.

4 - 4 Românca egalează.

3 - 4 Monica Niculescu reușește să readucă echilibrul în meci.

2 - 4 Hercog câștigă încă un game.

2 - 3 Hercog preia conducerea în setul 1.

2 - 2 Hercog egalează.

2 - 1 Game câștigat de Polona Hercog.

2 - 0 Sportiva noastră continuă să joace bine.

1 - 0 Debut bun pentru Monica Niculescu.

0 - 0 Meciul va începe cu Polona Hercog la serviciu.

-----

MONICA NICULESCU - POLONA HERCOG LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN. Monica Niculescu a învins-o marți pe compatrioata sa Andreea Mitu în două seturi, 6-2, 6-4, și s-a calificat în optimile de finală la BRD Bucharest Open (WTA).

MONICA NICULESCU - POLONA HERCOG LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN. Favorită nr. 5, Monica Niculescu (28 de ani, 53 WTA) a controlat autoritar primul set. Al doilea set a fost mai echilibrat, Andreea Mitu (24 de ani, 152 WTA) conducând la un moment dat cu 3-2 și 4-3. Meciul, disputat pe Terenul Central al Arenelor BNR din București, a durat o oră și jumătate.

MONICA NICULESCU - POLONA HERCOG LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN. Monica Niculescu a spus că se bucură că a câștigat meciul cu Andreea Mitu.

MONICA NICULESCU - POLONA HERCOG LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN. Mă bucur că am câștigat, deși nu am jucat cel mai bun meci al meu. A fost un meci greu, am simțit căldura, mai ales în a doua jumătate a setului doi, a precizat Monica Niculescu, în fața gazetarilor.

MONICA NICULESCU - POLONA HERCOG LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN. În continuare, ea a menționat: Știam că Andreea Mitu joacă bine pe terenurile de acasă. Ea servește foarte bine, are o lejeritate incredibilă în lovituri, se simte bine pe zgură. În concluzie, ce să spun, mă bucur că am câștigat și sper să am un joc mai bun în meciul următor.

MONICA NICULESCU - POLONA HERCOG LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN. La final, Monica Niculescu a declarat: Mie, mi-a plăcut foarte mult vechiul teren central de la Arenele BNR, dar este bine că organizatorii au găsit soluția unui nou teren central. Mă simt foarte bine când joc acasă, fie la Fed Cup, fie la acest turneu. Este important să vină cât mai multă lume și o să fie și mai frumos atunci.

MONICA NICULESCU - POLONA HERCOG LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN. Rămâneți pe  WWW.DCNEWS.RO pentru a vedea rezultatul meciului dintre Monica Niculescu și Polona Hercog. Partida va fi transmisă în format LIVE SCORE de la ora 14:00.