Cele mai citite

Monica Niculescu, în optimi la US Open

monica-niculescu

Monica Niculescu s-a calificat în optimi la US Open, după ce a învins-o în turul trei pe cehoaica Lucie Safarova, scor 6-0, 6-1.

Niculescu, singura româncă rămasă pe tabloul principal de simplu la Flushing Meadows, a ajuns în premieră în turul patru la un turneu de Grand Slam. Ea şi-a asigurat un cec în valoare de 110.000 de dolari, informează Realitatea.

Românca în vârstă de 23 de ani se va bate pentru un loc în sferturile de finală cu nemţoaica Angelique Kerber.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Sport
Citește mai multe din Sport
x close