€ 5.0914
|
$ 4.3224
|
Curs valutar: € 5.0914
|
$ 4.3224
 

Monica Macovei, plan devoalat de consilierul lui Băsescu: Surpriză în 2019

monica_macovei_07367600

Radu Carp, consilierul prezidențial al lui Traian Băsescu, a declarat, la Realitatea TV, că Monica Macovei ar putea candida la europarlamentare din partea Partidului Oameni Liberi. 

"Este un partid la Târgul Mureș care are consilieri locali, Partidul Oamenilor Liberi (POL). Au avut o întâlnire și au invitat trei persoane. Un ungur, Sabin Gherman și doamna Monica Macovei. Au discutat despre posibilitatea de a candida la alegerile europarlamentare. Monica Macovei a fost apropiată de acest partid, l-a sprijinit.

Ea a fost foarte vocală pentru modificarea legii partidelor pentru a da posibilitatea ca un partid să fie fondat de minim trei membri. Asta a fost și inițiativa inițiatorului POL. Mă gândeam cine ar putea să voteze această combinație. Cine e atras de Monica Macovei nu e atras de Sabin Gherman, cu ungurul în peisaj, divizează electoratul...", a declarat Carp. 

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

 
 
 
 
 
SONDAJ DE OPINIE
Închide
În plină criză economică și petrolieră, PSD ar trebui să iasă de la guvernare?
Da
Nu
Trimite răspunsul
x close