Mihaela Buzărnescu, în lacrimi: De ce sunt în situația asta?!

mihaela buzarnescu

Mihaela Buzărnescu (30 de ani, 24 WTA) a învins-o, joi seară, pe Amanda Anisimova (SUA, 16 ani, 198 WTA), scor 7-5, 2-6, 6-1, şi s-a calificat în sferturile de finală ale turneului WTA de la San Jose.

După ce a plâns în timpul partidei cu Savia Vickery (SUA), a doua cea mai bună jucătoare a României a repetat scena şi în partida de azi, informează Prosport. A câştigat primul set cu 7-5, a condus cu 2-0, dar, după ce a pierdut şase game-uri consecutive şi setul, nervii i-au cedat.

În pauza de dinaintea decisivului, "Miki" nu şi-a putut stăpâni lacrimile în dialogul pe care l-a avut cu Justyna Jegiolka, colaboratoarea sa: "Îmi pare rău, nu pot să mă concentrez. Îmi pare atât de rău, nu ştiu ce să zic! Mă gândesc doar: 'De ce sunt în situaţia asta?' Nu e nimic cum ar fi trebuit să fie...", vizibil afectată de seria negativă prin care trecea.

Pentru un loc în semifinale, Mihaela se va duela fie cu Alja Tomljanovic (Australia), fie cu Madison Keys, mai scrie sursa citată.