Meci din Liga I, ÎNTRERUPT. Gardul peluzei a cedat, suporterii au căzut unii peste alții

CM 2018
CM 2018

O partidă din Liga I a fost întreruptă.

Meciul dintre Amiens și Lille, din Ligue 1, care a început la ora 21:00, a fost întrerupt în minutul 16, la 0-1, după ce gardul despărțitor din sectorul oaspeților a cedat, iar fanii au căzut unii peste ceilalți.

Suporterii lui Lille, prezenți în număr considerabil la Amiens, au avut de suferit după ce gardul din fața peluzei în care se aflau a cedat. Trei suporteri au fost transportați de urgență la spital. Alți 18 sunt răniți.

Ei au celebrat golul echipei favorite, s-au cățărat pe gardul respectiv și s-au prăbușit unii peste ceilalți, imediat după ce Lille a deschis scorul, în minutul 16, prin Ballo Toure.