Urmărește emisiunea live

MARIUS COPIL - ROGER FEDERER finală live text scor rezultat

MARIUS COPIL

MARIUS COPIL - ROGER FEDERER finală. Roger Federer a câștigat finala turneului ATP de la Basel.

Tenismenul român Marius Copil a fost învins în două seturi, 7-6 (7/5), 6-4, de elveţianul Roger Federer, duminică, în finala turneului ATP 500 de la Basel (Elveţia), dotat cu premii totale de 1.984.420 euro.

Setul 2 MARIUS COPIL - ROGER FEDERER

ROGER FEDERER A CÂȘTIGAT MECIUL.

4 - 6 Marius Copil a fost învins.

4 - 5 Roger este la un game de victorie.

4 - 4 Game la zero reușit de Federer!

4 - 3 Feder câștigă încă un game.

4 - 2 Game Federer!

4 - 1 Marius Copil rămâne la conducere în acest set.

3 - 1 Game alb reușit de Roger Federer.

3 - 0 Copil își face serviciul.

2 - 0 Break Marius Copil!

1 - 0 Marius începe cu dreptul setul doi și își face serviciul.

0 - 0 A început setul doi.

Setul 1 MARIUS COPIL - ROGER FEDERER

6 - 7 Roger Federer a câștigat primul set.

6 - 6 Avem tiebreak!

5 - 6 Federer mai câștigă un game.

5 - 5 Egalitate.

4 - 5 Game pentru Federer.

4 - 4 Avem, din nou, egalitate.

3 - 4 Federer preia conducerea.

3 - 3 Federer reușește să egaleze. A simțit momentul mai slab al lui Marius Copil.

3 - 2 Federer câștigă cel de-al doilea game la 0 pe serviciul propriu.

3 - 1 Al treilea game la rând câştigat de Marius Copil!

2 - 1 Marius Copil își face break-ul!

1 - 1 Marius Copil egalează.

0 - 1 Game la 0 adjudecat de Federer.

0 - 0 A început meciul istoric! Este cel mai important moment din cariera lui Marius Copil. Meciul începe cu Federer la serviciu. Să îi ținem pumnii lui Marius Copil!

Update 15:53: Meciul va începe la ora 16:10.

-----

MARIUS COPIL - ROGER FEDERER finală. Marius Copil şi Roger Federer nu s-au mai întâlnit niciodată până acum în circuitul profesionist.

MARIUS COPIL - ROGER FEDERER finală. Marius Copil (28 ani, locul 93 ATP) a obţinut sâmbătă a doua sa victorie în faţa unui jucător din top 10 la turneul de la Basel, după ce l-a învins în optimi pe croatul Marin Cilic, numărul 5 ATP. Românul va disputa a doua sa finală de simplu în circuitul ATP, după ce la începutul anului a jucat ultimul act al turneului ATP 250 de la Sofia.

MARIUS COPIL - ROGER FEDERER finală. Tenismanul elveţian Roger Federer, numărul 3 mondial, s-a calificat în finala turneului ATP de la Basel după ce l-a învins cu 6-1, 6-4 pe rusul Daniil Medvedev, sâmbătă, în cea de-a doua semifinală a competiţiei.

MARIUS COPIL - ROGER FEDERER finală. Marius Copil a reușit să se impună cu 6-3, 6-7 (6), 6-4 în faţa germanului Alexander Zverev, numărul 5 mondial, în primul duel din penultimul act.

MARIUS COPIL - ROGER FEDERER finală. Meciul dintre Marius Copil și Roger Federer este programat pentru duminică, 28 octombrie, ora 16:00. Scorul îl puteți afla și pe DC News.