Maria Sharapova, surpriză la Cincinnati

Maria Sharapova nu se aștepta la așa ceva la turneul de la Cincinnati, după ce o eliminase pa Simona Halep.

Maria Sharapova a fost învinsă, sâmbătă noaptea,  în semifinalele turneului de la Cincinnati. Chiar dacă era mare favorită, rusoaica a pierdut în setul decisiv cu Ana Ivanovici.

Masha a pierdut primul set la fel ca în meciul cu Simona Halep, scor 2-6, dar a revenit şi a egalat după o manşă mult mai echilibrată, încheiată 7-5.
În decisiv, părea că Shrapova se va impune, mai ales că a servit pentru meci. Mai mult, Maria a avut şi două mingi de meci, dar sârboaica Ivanovici a fost incredibilă şi s-a calificat în finală după 7-5 în setul 3.

În finală, Ana Ivanovici o va întîlni pe numărul 1 mondial Serena Williams.