Manchester United a câştigat în ultimul minut de joc Supercupa Angliei

Manchester United a cucerit Supercupa Angliei, după ce a reuşit victoria, azi, pe stadionul Wembley, cu scorul de 3-2 (0-2), în faţa concitadinei Manchester City.

Noua echipă a portarului Costel Pantilimon a condus după prima repriză cu 2-0, golurile fiind marcate de Lescott, în minutul 38, şi Dzeko, în minutul 45+1. După pauză, elevii lui Sir Alex Ferguson au reuşit să întoarcă rezultatul, prin golurile înscrise de Smalling (52) şi Nani, care a punctat în minutele 58 şi 90+3.

Goal-keper-ul timişorean nu a fost prezent la meci, el întorcându-se la lotul naţional al României, pentru amicalul cu San Marino, de miercuri, deoarece nu a primit încă permisul de muncă pentru a evolua în Anglia.