LIVETEXT: Simona Halep- Victoria Azarenka, Wimbledon

Simona Halep o va întâlni în optimile de finală ale turneului de la Wimbledon pe jucătoarea din Belarus, Victoria Azarenka. Meciul este programat să înceapă luni de la ora 15:00.

SETUL 2 SIMONA HALEP - VICTORIA AZARENKA

6-2 Simona face break-ul după patru mingi de meci și câștigă partida. Simona Halep se califică în sferturi la Wimbledon!

5-2 Halep ratează o minge de meci iar bielorusa reușește break-ul

5-1 Azarenka reușește primul game, pe care îl câștigă la zero. Simona Halep va servi pentru a câștiga meciul

5-0 Game impecabil reușit de Simona Halep care pare că nu mai poate schimba victoria

4-0 Break senzațional reușit de Halep după un game foarte intens și echilibrat

3-0 Jocul curge în favoarea Simonei care este dezlănțuită, câștigă game-ul la zero și se distanțează

2-0 Break reușit de Halep după o serie uriașă de greșeli din partea sportivei din Belarus

1-0 Simona începe foarte bine setul secund și câștigă la zero primul game

SETUL 1 SIMONA HALEP - VICTORIA AZARENKA 7-6 (7-3 tiebreak)

7-6 Simona Halep a jucat extraordinar în tibreak. Sportiva noastră s-a impus cu 7-3 și a câștigat primul set

6-6 Halep egalează. Setul se va decide în tiebreak

5-6 Bielorusa trece din nou în avantaj

5-5 Un set foarte echilibrat, un meci de luptă. Halep egalează

4-5 Halep va servi pentru a rămâne în set

4-4 Simona egalează după un game în care a servit foarte bine

3-4 Break reușit de Simona. Un game foarte important, Simona are șansa egalării în set

2-4 Azarenka reușește break-ul și se distanțează

2-3 Fosta nr. 1 mondial a trecut din nou în avantaj. Azarenka joacă foarte agresiv și câștigă game-ul la zero

2-2 Halep egalează în set

1-2 Simona reușește break-ul, primul ei game din meci. Sportiva româncă are șansa egalării

0-2 Break reușit de adversara Simonei, care începe mai bine meciul

0-1 Azarenka servește prima și își face serviciul

UPDATE: Ora meciului a fost mutata după ora 16:00. Rămâneți pe dcnews.

LIVESCORE: Simona Halep- Victoria Azarenka: Este cea de-a treia întâlnire între cele două jucătoare, istoricul fiind de partea Azarenkăi, care conduce cu 2-1.

LIVETEXT: Simona Halep- Victoria Azarenka: Jucătoarea belorusă a ieșit din topul WTA după ce a născut, iar în urmă cu doar câteva luni a fost rănită de un hoț care încerca să o jefuiască.

LIVESCORE: Simona Halep- Victoria Azarenka. Simona Halep s-a calificat în optimi după un meci greu în compania jucătoarea din China, Shuai Peng, cu 6-4, 7-6.

Wimbledon LIVESCORE: Simona Halep- Victoria Azarenka. Azarenka (27 ani, 683 WTA), a fost victorioasă cu 3-6, 6-1, 6-4 în fața britanicei Heather Watson.

Halep-Azarenka va fi în direct, în format livetext pe dcnews.