LIVETEXT SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA, rezultat LIVE

Simona Halep, întrebarea la care nu a știut să răspundă

LIVETEXT SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA. Simona Halep a învins-o pe Naomi Osaka cu un scor zdrobitor, după ce jucătoarea japoneză nu a reușit să câștige decât un singur game pe parcursul întregului meci.

Rezultat FINAL: SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA 2-0 (LA SETURI)

Setul 2:

Simona Halep - Naomi Osaka 6-0. GAME, SET, MECI pentru Simona Halep!

Simona Halep - Naomi Osaka 5-0. Simona Halep este la un singur game de câștigarea meciului.

Simona Halep - Naomi Osaka 4-0. BREAK pentru Simona. Victoria pare aproape.

Simona Halep - Naomi Osaka 3-0. Simona Halep își consolidează avantajul.

Simona Halep - Naomi Osaka 2-0. Un nou break pentru Halep care pare de neoprit.

Simona Halep - Naomi Osaka 1-0. Simona se află la al șaptelea game câștigat la rând

Setul 1:

Simona Halep - Naomi Osaka 6-1. BREAK, SET! Simona Halep face break-ul la zero și câșțigă primul set.

Simona Halep - Naomi Osaka 5-1. Simona joacă foarte bine.

Simona Halep - Naomi Osaka 4-1. Un nou BREAK Simona Halep !

Simona Halep - Naomi Osaka 3-1. Jucătoarea noastră își consolidează break-ul.

Simona Halep - Naomi Osaka 2-1. BREAK realizat de Simona.

Simona Halep - Naomi Osaka 1-1. Debut foarte echilibrat. Simona și-a câștigat și ea foarte greu serviciul.

Simona Halep - Naomi Osaka 0-1. Osaka și-a câștigat serviciul după mai multe egalități succesive la 40.

A început meciul.

SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA Meciul este programat să înceapă la ora 12:00.

SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA Românca Simona Halep, numărul 1 mondial, va juca în turul secund la turneul WTA de la Roma, dotat cu premii totale de 2.703.000 euro, cu japoneza Naomi Osaka, numărul 21 mondial, care, luni, în turul inaugural a învins-o în două seturi, 6-0, 6-3, într-o oră şi 14 minute, pe belarusa Victoria Azarenka, numărul 84 mondial.

SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA Aceasta va fi a 5-a confruntare dintre Halep şi Osaka, jucătoarea română conducând cu 3-1 în meciurile directe.

SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA Tot luni, jucătoarea britanică de tenis Johanna Konta, numărul 22 mondial, s-a calificat în turul secund al turneului de tenis din capitala Italiei în urma victoriei obţinute în două seturi, 6-4, 6-3, în faţa favoritei numărul 17, Magdalena Rybarikova (Slovacia), numărul 19 mondial.

SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA Konta, care a trecut într-o oră şi 50 de minute de Rybarikova, va juca în turul 2 împotriva câştigătoarei meciului care le va opune pe taiwaneza Su-Wei Hsieh, jucătoare venită din calificări, şi belarusa Arina Sabalenka, lucky loser.

SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA Simona Halep este obligată să aibă un parcurs foarte bun la Roma, fiind în joc foarte multe puncte. În cazul în care este eliminată rapid, Halep va pierde aproape sigur primul loc mondial și asta pentru că Wozniacki nu a participat anul trecut la acest turneu, ea neavând de apărat nici un punct.