LIVETEXT: Simona Halep- Naomi Osaka, Miami, rezultat LIVE

Simona Halep s-a calificat, vineri, în runda a treia a turneului WTA de la Miami după ce a dispus în trei seturi, cu 6-4, 2-6, 6-3, de japoneza Naomi Osaka.

SETUL 3: LIVE TEXT Simona Halep- Naomi Osaka

6 - 3 Simona Halep se califică în turul trei al turneului de la Miami.

5 - 3 Partida a fost reluată. Halep se apropie de câștigarea meciului.

Meciul este din nou întrerupt din cauza ploii.

4 - 3 Break la zero al Simonei Halep.

3 - 3 Osaka restabilește egalitate.

3 - 2 Setul decisiv este echilibrat.

3 - 1 Simona Halep revine în joc.

2 - 1 Break pentru Simona Halep!

1 - 1 Avem egalitate.

0 - 1 Naomi Osaka continuă să fie agresivă si să o pună în dificultate pe româncă.

0 - 0 A începutul setul decisiv cu Osaka la serviciu.

SETUL 2: LIVE TEXT Simona Halep- Naomi Osaka

2 - 6 Simona Halep a pierdut setul doi. Meciul se va decide în setul trei.

2 - 5 Tabela s-a modificat în favoarea lui Naomi Osaka.

2 - 4 Simona Halep își face serviciul în acest set.

1 - 4 Românca revine în joc.

0 - 4 Simona Halep pare debusolată, iar Naomi Osaka preia conducerea în setul doi.

0 - 3 Naomi Osaka se distanțează.

0 - 2 Meciul a fost reluat. Acum este soare la Miami.

Simona Halep trebuia să servească, dar meciul a fost întrerupt pentru că a început ploaia.

0 - 1 Naomi Osaka câștigă primul game.

0 - 0 Începe setul doi.

SETUL 1: LIVE TEXT Simona Halep- Naomi Osaka

6 - 4 Simona Halep a câștigat primul set.

5 - 4 Simona Halep preia conducerea în primul set. Urmează să servească pentru câștigarea acestuia.

4 - 4 Avem iar egalitate.

3 - 4 Game dificil adjudecat de Naomi Osaka.

3 - 3 Primul set este echilibrat până la acest moment. Game la zero pentru Simoana Halep!

2 - 3 Naomi Osaka trece lejer prin game-ul în care a servit.

2 - 2 Simona Halep egalează din nou.

1 - 2 Naomi Osaka are 2-1.

1 - 1 Simona Halep egalează.

0 - 1 Naomi Osaka începe cu dreptul partida contra româncei.

0 - 0 A început cel mai așteptat meci al zilei.

---

Simona Halep joacă direct în turul doi cu tenismena japoneză în vârstă de doar 19 ani, care ocupă poziția 49 în clasamentul WTA.

Anul trecut, Simona Halep s-a oprit în sferturile de finală de la Miami, învinsă de Timea Bacsinszky, cu 4-6, 6-3, 6-2.

LIVESCORE: Simona Halep-Naomi Osaka: istoricul partidelor dintre cele două jucătoare arată o singură înfruntare directă, adjudecată de jucătoarea româncă.