LIVESCORE: Simona Halep- Caroline Wozniacki, rezultat Eastbourne

Simona Halep a întâlnit-o pe Caroline Wozniacki în cel de-al doilea meci în aceeași zi jucat de sportiva româncă la Eastbourne. Halep a pierdut după trei seturi 7-5, 4-6, 1-6.

SETUL 3 SIMONA HALEP - CAROLINE WOZNIACKI (1-6)

1-0 Simona începe decisivul cu break

SETUL 2 SIMONA HALEP - CAROLINE WOZNIACKI (4-6)

1-0 Break la zero reușit de Halep în debutul setului secund

SETUL 1 SIMONA HALEP - CAROLINE WOZNIACKI 1-0 (7-5)

5-7 Halep câștigă setul după 45 de tenis superb! Wozniacki joacă și ea la un nivel înalt!

5-6 Game senzațional! Simona face break-ul și câștigă al 4-lea game consecutiv. Românca va servi pentru set

5-5 Halep câștigă game-ul la zero și egalează în set!

4-5 Simona reușește break-ul. Va servi pentru a rămâne în set!

3-5 Simona rămâne în set, dar are nevoie neapărat de break

2-5 Wozniack e la un game de câștigarea setului. Simona va servi pentru a rămâne în set

2-4 Simona reduce din handicap

1-4 Daneza s-a desprins

1-3 Wozniacki reușește un nou break. Daneza e mult mai proaspătă și are șansa să se desprindă în set

1-2 Daneza câștigă pentru prima oară pe propriul serviciu și trece în avantaj

1-1 Din păcate Simona își pierde serviciul. Caroline reușește imediat rebreak-ul

1-0 Simona reușește break-ul după ce daneza conducea cu 0-40

Simona Halep-Caroline Wozniacki este confruntarea zilei din sferturile turneului de la Eastbourne, ultimul pe iarbă înainte de Wimbledon.

LIVESCORE: Simona Halep- Caroline Wozniacki: Cele două jucătoare se află la egalitate în cadrul confruntărilor directe, scor 2-2.

LIVETEXT: Simona Halep- Caroline Wozniacki: Ultima întâlnire dintre cele două jucătoare a avut loc acum doi ani, la Stuttgart acolo unde Wozniacki s-a impus cu 2-1.

LIVESCORE: Halep- Wozniacki: Rămâneți pe dcnews, pentru rezultatul meciului, care va fi transmis în format livetext.

Meciul începe la ora 18:00.