Live Simona Halep - Saisai Zheng, la Wimbledon. Rezultat final

Rogers Cup, finala. Simona Halep - Sloane Stephens, scor WTA Montreal

Simona Halep a învins-o pe jucătoarea Saisai Zheng, în turul 2 la Wimbledon cu scorul de 2-0. Iată cum s-a desfășurat meciul:

LIVE: Simona Halep - Saisai Zheng 2-0(la seturi). Rezultat final

Setul doi:

Simona Halep - Saisai Zheng 6-0. Break, Set, MECI pentru Simona Halep care câștigă meciul cu scorul de 2-0 la seturi

Simona Halep - Saisai Zheng 5-0. Zheng s-a ambiționat, a ajuns la avantaje, însă Halep a reușit să câștige și acest game.

Simona Halep - Saisai Zheng 4-0. Nou break al Simonei care a luat o opțiune serioasă pentru câștigarea meciului.

Simona Halep - Saisai Zheng 3-0. Simona ajunge la 7 game-uri câștigate la rând. Zhang nu a mai câștigat nimic din primul set, de la scorul de 5-3 pentru ea.

Simona Halep - Saisai Zheng 2-0. Break Simona, care în acest moment pare de neoprit.

Simona Halep - Saisai Zheng 1-0. Simona își câștigă serviciul în debutul setului doi.

Setul 1:

Simona Halep - Saisai Zheng 7-5. BREAK Simona care câștigă primul set, după o revenire spectaculoasă

Simona Halep - Saisai Zheng 6-5. Simona Halep și-a câștigat serviciul.

Simona Halep - Saisai Zheng 5-5. BREAK Simona care salvează setul 1.

Simona Halep - Saisai Zheng 4-5. Simona Halep își câștigă serviciul însă va trebui să facă break pentru a rămâne în primul set.

Simona Halep - Saisai Zheng 3-5. Simona se apropie la 40-40, însă pierde game-ul și Zheng va servi pentru câștigarea primului set.

Simona Halep - Saisai Zheng 3-4. Zheng face break și o pune în mare dificultate pe Simona.

Simona Halep - Saisai Zheng 3-3. Zheng câștigă greul serviciul.

Simona Halep - Saisai Zheng 3-2. Meciul este foarte echilibrat. Se anunța un meci lung.

Simona Halep - Saisai Zheng 2-2. Zheng ia două game-uri la rând și egalează.

Simona Halep - Saisai Zheng 2-1. Rebreak Zheng.

Simona Halep - Saisai Zheng 2-0. Break Simona.

Simona Halep - Saisai Zheng 1-0. Simona și-a câștigat serviciul.

Știrea inițială:

Simona Halep o întâlnește în turul doi de la Wimbledon pe jucătoarea chineză Saisai Zheng.

Saisai Zheng (24 ani, 126 WTA),  a dispus cu 6-3, 4-6, 6-1 de compatrioata sa Qiang Wang în primul meci.

Simona Halep - Saisai Zheng  Halep a învins-o pe Zheng în singura lor confruntare, cu 6-2, 6-3, în 2015, în semifinale la Shenzhen, după care a cucerit titlul.

Simona Halep - Saisai Zheng Jucătoarea română de tenis Simona Halep, numărul unu mondial, s-a calificat, marţi, în runda a doua a turneului pe iarbă de la Wimbledon, al treilea de Mare Şlem al anului, după ce a învins-o pe japoneza Kurumi Nara, cu 6-2, 6-4.

Simona Halep - Saisai Zheng  Halep, campioana de la Roland Garros, s-a impus în primul său meci pe iarbă din acest an, într-o oră şi 17 minute.

Simona Halep - Saisai Zheng  Românca a condus cu 2-0 în debutul partidei, dar a fost egalată. Halep a preluat din nou controlul jocului şi a încheiat primul set cu 6-2, după patru ghemuri consecutive. În actul secund a început cu 2-0 şi şi-a păstrat avantajul până la final, impunându-se cu 6-4 în faţa niponei de 26 ani (100 WTA).

Halep a câştigat şi primele sale confruntări cu Nara (26 ani, 101 WTA), una la junioare şi alta în 2014, la Indian Wells, în turul secund, cu 6-2, 6-2.

Simona Halep, sfertfinalistă anul trecut la Londra, şi-a asigurat un cec de 63.000 de lire sterline şi 110 puncte WTA, iar în turul al doilea o va înfrunta pe chinezoaica Saisai Zheng (24 ani, 126 WTA), care a dispus cu 6-3, 4-6, 6-1 de compatrioata sa Qiang Wang.