LIVE SCORE SIMONA HALEP - LAURA SIEGEMUND în TURUL II, de la STUTTGART

SIMONA HALEP - LAURA SIEGEMUND LIVE SCORE. Simona Halep (locul şase în clasamentul WTA), joacă joi, 21 aprilie, la turneul de la Stuttgart, în turul secund, împotriva jucătoarei din Germania, Laura Siegemund. Meciul dintre Simona Halep și Laura Siegemund este programat după ora 15:00 și va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.

2-6: Simona Halep este eliminată de la Stuttgart după doar o oră și zece minute.

2-5: Simona mai pierde un game și este foarte aproape de a câștiga meciul.

2-4: Nemțoaica este la două game-uri distanță de o victorie mare.

2-3: Siegemund joacă tactic foarte bine. Știe că Simona nu se poate deplasa foarte bine.

2-2: Simona rezistă! Are probleme la gleznă, însă nu renunță la luptă.

1-2: Simona Halep revine de la vestiare și câștigă primul său game din setul 2.

- Meciul este întrerupt. Simona a plecat la cabine.

0-2: Simona Halep pierde și gameul 2 și cere interveția medicului.

0-1: Laura Siegemund câștigă primul game al setului secund

Setul 2 a început

1-6: Simona Pierde primul set în doar 25 de minute. În ultimul game, sportiva noastră a avut 30-0, însă Siegemund a revenit și a câștigat.

1-5: Simona câștigă primul game al său. Este important pentru moral, însă poate fi prea târziu pentru a reveni în acest set.

0-5: Nemțioaca se apropie cu pași repezi către câștigarea primului set. Halep nu a mișcat în fața ei.

0-4: Simona Halep mai pierde un game și după doar 14 minute este condusă cu 0-4.

0-3: Siegemund a început tare meciul cu Simona Halep. A câștigat acest game la zero.

0-2: Jucătoarea din Germania câștigă și al doilea game.

0-1: Laura Siegemund câștigă primul game al meciului

Setul 1 a început

UPDATE: Meciul dintre Simona Halep și Laura Siegemund, programat pentru ora 15:00, va începe la ora 16:15.

------

SIMONA HALEP - LAURA SIEGEMUND LIVE SCORE. Simona Halep şi Laura Siegemund se vor duela pentru prima oară în carieră joi.

SIMONA HALEP - LAURA SIEGEMUND LIVE SCORE. Laura Siegemund se află în premieră pe tabloul principal al turneului de la Stuttgart, unde nu trecuse până acum de calificări. Nemţoaica a trecut în runda precedentă de Anastasia Pavlyuchenkova, în două seturi, 6-0, 7-5.

SIMONA HALEP - LAURA SIEGEMUND LIVE SCORE. Pentru a rămâne pe locul 6 WTA, Simona Halep trebuie să obţină un rezultat mai bun cu un tur faţă de Petra Kvitova, în prezent ocupanta locului 7 în clasamentul mondial. Cehoaica a fost eliminată anul trecut la Stuttgart în primul tur, în vreme ce Simona Halep a făcut semifinale, unde a fost eliminată de Caroline Wozniacki, 5-7, 7-5, 2-6.

SIMONA HALEP - LAURA SIEGEMUND LIVE SCORE. Kvitova a trecut deja de turul inaugural, marţi, învingând-o pe americanca Louisa Chirico, jucătoare venită din calificări, scor 6-0, 6-0.

SIMONA HALEP - LAURA SIEGEMUND LIVE SCORE. Înainte de meciul dintre Simona Halep și Laura Siegemund joacă Monica Niculescu și Petra Kvitova la ora 13:00. Imediat după aceea începe meciul cu Simona Halep.

SIMONA HALEP - LAURA SIEGEMUND LIVE SCORE. Partida dintre Simona Halep și Laura Siegemund este programat joi, 21 aprilie, nu mai devreme de ora 15:00. Meciul va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.