Liga I, etapa a IX-a. CSU Craiova - FC Botoşani. Vezi clasamentul

CSU Craiova a câștigat  în fața celor de la FC Botoșani, scor 1-0, și a ajuns la egalitate de puncte cu Steaua, care are un meci mai puțin.

Meciul a avut un start echilibrat, fără ocazii. Primul moment tensionat a avut loc în minutul 39, când Mihai Bordeianu a fost eliminat, după ce l-a călcat pe Zlatinski. În minutul 43, Băluță a marcat singurul gol al meciului. Craioveanul a profitat de o gafă a defensivei moldovene și a marcat cu un șut de la marginea careului.

CSU Craiova ajunge la 20 de puncte și este la egalitate cu Steaua, care are un meci în minus. FC Botoșani rămâne pe 4, cu 16 puncte.

CSU Craiova: Calancea – Briceag, Popov (78 Surugiu), Acka (55 Kelic), Vătăjelu – Zlatinski – Ivan, Gustavo, Băluţă, Nuno Rocha – Măzărache (67 Bancu). Antrenor: Gigi Mulţescu.

FC Botoşani: Iliev - Patache, Miron, Burcă, Muşat – Bordeianu, Barbosa Willie (46 M. Roman), Vaşvari – I. Fulop, Golofca (75 Herghelegiu), Astafei (55 Elek). Antrenor: Leo Grozavu.