Liga Campionilor. Rezultatele partidelor de marți seara

Inter - Liverpool / Salzburg - Bayern, meciurile serii în Liga Campionilor. Cine va produce surpriza

Real Madrid a smuls cu mari emoţii egalul cu Borussia Moenchengladbach, 2-2, marţi seara, în deplasare, în Grupa B a Ligii Campionilor la fotbal.

Real, care venea după un eşec neaşteptat acasă, 2-3 cu Şahtior Doneţk, după ce campioana Ucrainei a avut 3-0 la pauză, a fost condusă de Borussia cu 2-0, francezul Marcus Thuram reuşind dubla (33, 58). Madrilenii au reuşit un final spectaculos, reducând din diferenţă prin Karim Benzema (87), pentru ca brazilianul Casemiro (90+3) să o salveze pe Real de la eşec.

Manchester City a obţinut o victorie la scor de forfait, 3-0, cu Olympique Marseille, deşi desprinderea a venit în ultimul sfert de oră. Liverpool a câştigat cu 2-0 în faţa danezilor de la FC Midtjylland.

Atletico Madrid a câştigat cu 3-2 un meci spectaculos, cu răsturnări de scor, cu RB Salzburg. Portughezul Joao Felix, autorul unei duble, a fost artizanul victoriei. Atalanta şi Ajax au încheiat nedecis, 2-2, după ce lăncierii au condus cu 2-0 la pauză.

Rezultate

Grupa A

Lokomotiv Moscova - Bayern Munchen 1-2 Au marcat: Anton Miranciuk 70, respectiv Leon Goretzka 13, Joshua Kimmich 79.

Atletico Madrid - RB Salzburg 3-2 Au marcat: Marcos Llorente 29, Joao Felix 52, 85, respectiv Dominik Szoboszlai 40, Mergim Berisha 47.

Grupa B

Şahtior Doneţk - Inter Milano 0-0

Borussia Moenchengladbach - Real Madrid 2-2 Au marcat: Marcus Thuram 33, 58, respectiv Karim Benzema 87, Casemiro 90+3.

Grupa C

FC Porto - Olympiakos Pireu 2-0 Au marcat: Fabio Vieira 11, Sergio Oliveira 85.

Olympique Marseille - Manchester City 0-3 Au marcat: Ferran Torres 18, Ilkay Guendogan 76, Raheem Sterling 81.

Grupa D

Atalanta Bergamo - Ajax Amsterdam 2-2 Au marcat: Duvan Zapata 54, 60, respectiv Dusan Tadic 30 - penalty, Lassina Traore 38.

Liverpool - FC Midtjylland 2-0 Au marcat: Diogo Jota 55, Mohamed Salah 90+3 - penalty. (Sursa:  Agerpres)