Liga Campionilor, meciuri 7 noiembrie. Juventus - Manchester United, meciul zilei

Miercuri, 7 noiembrie, sunt programate alte şapte partide din Liga Campionilor.

Rezultatele partidelor disputate marţi, 6 noiembrie

FC Barcelona şi Paris Saint-Germain au terminat la egalitate, 1-1, meciurile susţinute în deplasare cu Inter Milano, respectiv Napoli, marţi seara, în etapa a patra a grupelor Ligii Campionilor la fotbal. Barca a deschis scorul prin brazilianul Malcom (83), la primul său gol pentru catalani, după doar două minute de la intrarea pe teren, dar Mauro Icardi (87) a egalat pentru Inter. Barcelona s-a calificat în optimi cu acest egal.

PSG a marcat prima la Napoli, prin spaniolul Juan Bernat (45), dar Lorenzo Insigne (63 - penalty) a egalat. Şi partida tur s-a încheiat nedecis, 2-2, parizienii egalând în prelungiri. Atletico Madrid şi-a luat revanşa în faţa Borussiei Dortmund, pe care a învins-o cu 2-0, prin golurile înscrise de Saul şi Griezmann, după ce în tur fusese surclasată cu 4-0. Tottenham a obţinut o victorie remarcabilă, după ce a fost condusă de PSV încă din minutul 2. Harry Kane a reuşit dubla în ultimul sfert de oră (78, 89).