Liga 2, rezultate etapa a 13-a. Cine conduce în clasament

Mihai Ciobanu / 21 oct 2018 / 17:22 Salveaza PDF Comentarii
fotbal
Descriere foto: fotbal

Echipele Farul Constanţa şi Petrolul Ploieşti au înregistrat victorii în ultimele două meciuri ale etapei a 13-a din Liga a 2-a la fotbal, în partidele disputate duminică.

Pe teren propriu, Farul s-a impus cu 3-1 (1-1) în faţa celor de la FC Argeş. Cătălin Barbu a deschis scorul pentru piteşteni în minutul 26, dar constănţenii au revenit şi au câştigat prin reuşitele lui Alexandru Moise (39 şi 66) şi Lamin Momodou (57). Petrolul a câştigat în deplasare, pe terenul celor de la Daco-Getica Bucureşti, cu 2-1 (1-1). Prahovenii au marcat în minutul 8 prin Niculai Arnăutu, bucureştenii au egalat în minutul 40 prin Ionuţ Voicu, pentru ca acelaşi Arnăutu să închidă tabela prin golul reuşit în minutul 75.

CS Mioveni - Luceafărul Oradea 2-1

În clasament conduce Sportul Snagov, cu 30 de puncte, urmat de Chindia Târgovişte, 29 puncte şi Academica Clinceni, 27 puncte.

Copyright 2018 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate.