Laurențiu Reghecampf l-a învins pe Victor Pițurcă: Al Ittihad - Al Hilal 2-3, după prelungiri, în Cupa Prințului

Echipa Al Hilal Riyadh, pregătită de fostul tehnician stelist Laurenţiu Reghecampf, a învins, marţi, cu scorul de 3-2, formația Al Ittihad Jeddah, antrenată de fostul selecţioner al României Victor Piţurcă. În urma victoriei obținute în deplasare, Al Hilal s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Prinţului.

La finalul celor 90 de minute scorul a fost 2-2 (2-2), echipa lui Reghecampf obținând victoria în prelungiri, printr-un gol marcat în minutul 98.

Au înscris: Marquinho '9 (p), Asiri '43 / Salman Al Faraj '18, Al Shamrani '35 şi '98.

La oaspeţi, mijlocaşul Mihai Pintilii a evoluat tot meciul şi a pasat decisiv la primul gol marcat de Al Shamrani.

În faza următoare, Al Hilal va juca, pe teren propriu, cu echipa Hottain, din liga a doua, scrie Mediafax.

În clasamentul campioantului saudit, după 13 etape, Al Ittihad este pe locul 5, cu 23 de puncte, iar Al Hilal - pe 4, cu 24 de puncte şi un meci mai puţin disputat.

Vezi și: Scandal monstru Reghecampf - Pițurcă, în Arabia Saudită