Larisa Iordache și Diana Bulimar, pe podium, în finala la sol, de la CE

ce_moscova
ce_moscova

Larisa Iordache și Diana Bulimar au urcat, duminică, din nou pe podiumul Campionatelor Europene de gimnastică de la Moscova, reușind încă o dublă după finala din proba de sărituri.

Gimnasta Larisa Iordache a obținut medalia de argint în concursul de la sol, obținând nota 14.733, mai mică decât cea a primei clasate, rusoaica Kseniia Afanasieva care a primit nota 15.166.

Medalia de bronz a revenit Dianei Bulimar, care a obținut nota 14.533.

România a obţinut azi 5 medalii în finalele pe aparate de la Europenele de la Moscova. Larisa Iordache a cucerit aurul la bârnă şi un nou argint, la sol. Diana Bulimar o medalie de argint şi una de bronz, iar Flavius Koczi argintul la sărituri.