Larisa Iordache, medalie de argint la sărituri, la CE de la Moscova

Gimnasta Larisa Iordache repetă performanța din urmă cu o zi, aducând pentru lotul României prezent la Campionatele Europene de la Moscova, încă o medalie de argint, de data aceasta, la sărituri.

[caption id="attachment_307862" align="aligncenter" width="620"] Sursa foto: gsp.ro[/caption]

După ce vineri a devenit vicecampioană europeană la individual compus, Larisa Iordache a câștigat, sâmbătă, o nouă medalie de argint în proba de sărituri, obținând o medie de 14.466, aceeași cu olandeza Noel Van Klaveren.

Pe primul loc s-a clasat gimnasta din Elveția, Giulia Steingruber, care a obținut media 14.750.

În competiția masculină, gimnastul Flavius Koczi s-a clasat, sâmbătă, pe locul 4 în finală la sol, la Campionatele Europene individuale de la Moscova.

Delegația României va intra în concurs și duminică, în ultima zi a CE de la Moscova, când Flavius Koczi va fi prezent în finala de la sărituri, Andrei Muntean la paralele, în timp ce gimnastele Larisa Iordache şi Diana Bulimar vor evolua, ambele la la sol şi la bârnă.