€ 5.0978
|
$ 4.4169
|
Curs valutar: € 5.0978
|
$ 4.4169
 

Klaus Iohannis, invitat într-o vizită oficială de președintele Moldovei, Nicolae Timofti

klaus_iohannis_este_candidatul_pnl_la_prezidentiale_692x360_16461400

Administrația Prezidențială a Republicii Moldova a anunțat că președintele Nicolae Timofti a discutat luni la telefon cu președintele ales al României, Klaus Iohannis, pe care l-a felicitat pentru victorie și l-a invitat într-o vizită la Chișinău.

Nicolae Timofti și-a exprimat încrederea că relațiile de prietenie și de bună înțelegere dintre Republica Moldova și România, care au cunoscut o ascensiune puternică în ultimii ani, vor continua să se dezvolte cu aceeași intensitate, în beneficiul cetățenilor ambelor state.

Liderul de la Chișinău s-a declarat convins că în timpul mandatului lui Klaus Iohannis la Cotroceni România va înregistra succese pe calea consolidării statului de drept, va deveni mai puternică și mai prosperă.

Nicolae Timofti l-a invitat Klaus Iohannis să efectueze în viitorul apropiat o vizită la Chișinău, invitație pe care președintele ales al României a acceptat-o, informează Agerpres.

Vezi și: Aproape de lacrimi: Cum au primit-o elevii pe Carmen Iohannis - Video

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

 
 
SONDAJ DE OPINIE
Închide
Paștele Catolic ar trebui să fie în aceeași zi cu Paștele Ortodox?
Da
Nu
Trimite răspunsul
x close