Juventus - Inter Milano, scor final în semifinala Cupei Italiei

Ronaldo, eroul din partida Internationale-Juventus

Internationale Milano - Juventus Torino s-a încheiat 1-2, marți seara, în manșa tur a semifinalei Cupei Italiei. Ronaldo a marcat ambele goluri ale campionilor, unul din ele din penalty. Românii Andrei Radu (Inter) și Radu Drăgușin (Juve) au fost rezerve.

Manșa tur a semifinalei Cupei Italiei dintre Inter și Juventus s-a încheiat marți seara cu victoria la limită a torinezilor. Scorul a fost deschis de milanezi, în minutul 9, de Lautaro Martinez, care a primit o pasă în adâncime de la Barella, și a șutat din careu pentru 1-0.

În minutul 24, Ashley Young a faultat în careu și, după consultarea sistemului VAR, arbitrul a acordat penalty, transformat impecabil de Ronaldo.

Tot Ronaldo a marcat golul cu care Juve s-a impus în cele din urmă, profitând de o gafă în apărarea interistă.

Manșa secundă se joacă marțea viitoare, pe 9 februarie, pe terenul campioanei.

În cealaltă semifinală se întâlnesc tot în dublă manșă, Atalanta și Napoli, primul meci jucându-se miercuri de la 21.45, la Napoli.