Jucător al FC Braşov, căzut inconştient pe gazon în meciul cu Rapid

bruno madeira dece

În timpul partidei FC Braşov - Rapid Bucureşti, fotbalistul Bruno Madeira şi-a pierdut cunoştinţa şi a căzut pe gazon la zece minute de la startul reprizei secunde, potrivit gsp.ro.

Mijlocaşul echipei FC Braşov a fost transportat de urgenţă la Spitalul Judeţean Braşov, după ce i s-a făcut rău în minutul 51 al meciului cu echipa bucureşteană Rapid.

Madeira s-a prăbuşit subit pe teren, fără să fie lovit de cineva anterior.

Braşovul a încheiat seria de victorii a Rapidului şi a câştigat, sâmbătă, într-un meci contând pentru etapa a XXIX-a a Ligii I, cu scorul de 2-0 (1-0), golurile fiind marcate de Mugurel Buga, în minutul 8, şi Paul Batin, în minutul 90+1.