IRINA BEGU - SHELBY ROGERS la ROLAND GARROS LIVE SCORE

IRINA BEGU - SHELBY ROGERS la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Irina Begu o întâlnește pe Shelby Rogers în optimile de finală la Roland Garros. Meciul dintre Irina Begu și Shelby Rogers este programat pentru duminică, la ora 14:00, și va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO

SETUL 2: IRINA BEGU - SHELBY ROGERS la ROLAND GARROS LIVE SCORE

4-6. Irina Begu a pierdut meciul.

4 - 5 Irina Begu servește pentru a rămâne îm meci.

4 - 4 Game important luat de româncă.

3 - 4 Rebreak reușit de Irina Begu!

2 - 4 Rogers se distanțează de Irina Begu.

2 - 3 Game la zero câștigat de Rogers!

2 - 2 Shelby Rogers egalează.

2 - 1 Rogers revine și ia un game. La Paris a început să plouă. Să vedem dacă partida va fi întreruptă.

2 - 0 Sportiva noastră pare că se trezește și luptă din ce în ce mai mult.

1 - 0 Break Irina Begu! Început excelent de meci în setul doi.

0 -  0 A început setul doi.

SETUL 1: IRINA BEGU - SHELBY ROGERS la ROLAND GARROS LIVE SCORE

3 - 6 Shelby Rogers câștigă primul game.

3 - 5 Game alb pentru Rogers.

3 - 4  Game la zero reușit de Irina Begu.

2 - 4 Game Rogers!

2 - 3 Irina Begu a fost egalată la 30, dar până la urmă și-a luat game-ul.

1 - 3 Shelby Rogers își face serviciul și păstrează avantajul break-ului.

1 - 2 Break Shelby Rogers!

1 - 1 Game pentru Shelby Rogers.

1 - 0 Irina Begu începe bine primul set. A luat game-ul la 15.

0 - 0 Începe meciul. Irina Begu servește prima.

Update 14:40: Irina Begu și Shelby Rogers și-au făcut apariția pe teren.

Update 13:50 - S-a intrat în decisiv în partida dintre Milos Raonic și Albert Ramos-Vinolas. Meciul Irinei Begu va începe în jurul orei 14:30. Avem 4 - 3 în decisiv pentru Raonic. Meciul dintre Milos Raonic și Albert Ramos-Vinolas s-a terminat. Ramos Vinolas a câștigat în trei seturi cu 6-2, 6-4, 6-4! Ne pregătim pentru partida Irinei Begu.

Update 13:00 - Înainte de meciul dintre Irina Begu și Shelby Rogers joacă Milos Raonic și Albert Ramos-Vinolas. La acest moment se joacă în setul doi după ce primul set a fost câștigat de Raonic cu 6-2.

IRINA BEGU - SHELBY ROGERS la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Irina Begu va juca pentru un loc în sferturi cu americanca Shelby Rogers, meciul urmând să fie al doilea pe arena Suzanne-Lenglen, după duelul Milos Raonic - Albert Ramos-Vinolas, care va începe la 12:00.

IRINA BEGU - SHELBY ROGERS la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Irina Begu s-a calificat vineri în optimile de finală ale Internaționalelor de tenis ale Franței de la Roland Garros, al doilea Grand Slam al anului, după ce a eliminat-o pe germanca Annika Beck (22 ani, 39 WTA) cu 6-4, 2-6, 6-1.

IRINA BEGU - SHELBY ROGERS la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Irina Begu (25 ani, 28 WTA), care s-a calificat pentru prima oară în optimi la Openul Franței, și-a asigurat un cec de 173.000 euro și 240 de puncte WTA.

IRINA BEGU - SHELBY ROGERS la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Jucătoarea americană de tenis Shelby Rogers, nr. 108 mondial, adversara româncei Irina Begu în optimile de finală la Roland Garros, a produs surpriza eliminând-o în trei seturi, 6-0, 6-7 (3), 6-0, pe favorita nr. 10, jucătoarea cehă Petra Kvitova.

IRINA BEGU - SHELBY ROGERS la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Shelby Rogers (23 ani) nu a ajuns niciodată mai departe de turul 2 într-un turneu de Mare Șlem.

IRINA BEGU - SHELBY ROGERS la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Meciul dintre Irina Begu și Shelby Rogers este transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO. Partida dintre Irina Begu și Shelby Rogers va începe la ora 14:00, fiind al doilea duel de pe arena Suzanne-Lenglen.

IRINA BEGU - SHELBY ROGERS la ROLAND GARROS LIVE SCORE. De asemenea, Simona Halep va juca ultimul meci al zilei de duminică pe arena centrală, Philippe-Chatrier, la Roland Garros.