IRINA BEGU - OLGA GOVORTSOVA SCOR în turul 1 de la US OPEN 2015, de la ora 18:00

IRINA BEGU - OLGA GOVORTSOVA. Emoții mari nu doar pentru Simona Halep, Alexandra Dulgheru, ci și pentru Irina Begu marți, 1 septembrie, la US Open 2015!

Irina Begu a fost eliminată de Olga Govortsova. Românca a câștigat setul doi cu 6-0, după ce îl pierduse pe primul, 1-6. În setul decisiv, românca a condus cu 5-2, însă a fost egalată, iar în tie-break a cedat, scor 3-7.

Simona Halep este singura care merge mai departe la US Open 2015 din grupul de cinci jucătoare. Simona Halep a trecut de Marina Erakovic într-un meci care a durat doar 47 de minute. Alexandra Dulgheru a fost eliminată de Angelique Kerber, în timp ce Irina Begu a pierdut în fața Olgăi Govortsova după un meci decis la tie-break. Andreea Mitu pierduse și ea noaptea trecută cu Smitkova.

VEZI CELE MAI IMPORTANTE MOMENTE ALE MECIULUI:

UPDATE 20: 26 - Scorul este 6-6 în setul trei.

UPDATE 20:20 -Emoțiile cresc pentru sportiva noastră! Ea luptă pentru o victorie uriașă, marți seară, la US Open 2015. Olga Govortsova câștigă încă un game, iar scorul este 5-5 în setul trei.

UPDATE 20:08 - Irina Begu pierde teren. În acest moment este 5-4 în setul decisiv pentru sportiva româncă.

UPDATE 19:40 - 4-1 pentru Irina Begu. Românca este la două puncte de o victorie uriașă în fața adversarei Olga Govortsova.

UPDATE 19:25 - Românca a început în forță și setul al treilea, după revenirea surpriză din primul set. Irina Begu are 1-0 în acest moment.

UPDATE 19:15 - Irina Begu a câștigat setul doi cu 6-0. Urmează setul decisiv.

UPDATE 18:44 - Irina Begu a pierdut primul set al partidei cu Olga Govortsova, cu scorul de 1-6.

ȘTIREA INIȚIALĂ:

IRINA BEGU - OLGA GOVORTSOVA. Irina Begu va lupta cu Olga Govortsova pentru un loc în runda a doua, de la ora 18:00, pe terenul 15.

IRINA BEGU - OLGA GOVORTSOVA. Acest meci nu este o partidă foarte ușoară pentru Irina Begu. Sportiva a pierdut ambele meciuri directe jucate până acum în fața adversarei sale.

IRINA BEGU - OLGA GOVORTSOVA. Iată care este programul celor 4 jucătoare din România rămase în competiție:

– Simona Halep vs Marina Erakovic, ora 18.00 pe arena Arthur Ashe / LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO.

Alexandra Dulgheru vs Angelique Kerber, ora 18.00 pe GrandStand

Irina Begu vs Olga Govortsova, ora 18.00 pe terenul nr. 15

Monica Niculescu vs Alexandra Panova, ultimul meci de pe terenul nr. 16.

IRINA BEGU - OLGA GOVORTSOVA. Rămâneți pe WWW.DCNEWS.RO pentru a afla rezultatul meciului IRINA BEGU - OLGA GOVORTSOVA care va debuta la ora 18:00.

IRINA BEGU - OLGA GOVORTSOVA. De asemenea, meciul SIMONA HALEP - MARINA ERAKOVIC va fi transmis în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO începând cu ora 18:00.

VEZI ȘI: SIMONA HALEP - MARINA ERAKOVIC LIVE TEXT, în TURUL 1 de la US OPEN 2015, de la ORA 18:00