IRINA BEGU - CARINA WITTHOEFT LIVE SCORE la WIMBLEDON

Irina Begu, a 25-a favorită, a fost învinsă de Carina Witthoeft (109 WTA) în prima zi a turneului de la Wimbledon 2016 în două seturi, scor 1 - 6, 4 - 6.

SETUL 2IRINA BEGU - CARINA WITTHOEFT

4 - 6 După o oră și trei minute, Irina Begu a fost învinsă de Carina Witthoeft.

4 - 5 Încă un game pentru Carina Witthoeft.

4 - 4 Foarte multe break-uri în acest meci. De cinci ori a câștigat Carina Witthoeft pe serviciul Irinei Begu.

4 - 3 Irina Begu este cu un pas înainte în setul doi.

3 - 3 Echilibru în setul doi. Irina Begu începe să-și revină puțin câte puțin, dar jocul ei este mult sub nivel.

2 - 3 Încă un game câștigat de Carina Witthoeft.

2 - 2 Irina Begu revine în joc și egalează.

1 - 2 Break Carina Witthoeft.

1 - 1 Carina Witthoeft egalează.

1 - 0 Irina Begu începe bine setul doi.

0 - 0 Setul doi începe cu Irina Begu la serviciu.

SETUL 1: IRINA BEGU - CARINA WITTHOEFT

1 - 6 Irina Begu a pierdut primul set.

1 - 5 Sperăm că Irina Begu își va reveni și va domina jocul.

1 - 4 Carina Witthoeft s-a distanțat de Irina Begu după doar 15 minute de meci.

1 - 3 Break Carina Witthoeft.

1 - 2 După un început slab de meci, Irina Begu revine.

0 - 2 Încă un game adjudecat de Carina Witthoeft.

0 - 1 Carina Witthoeft servește tare și reușește să câștige game-ul de debut al acestui meci.

0 - 0 Irina Begu și Carina Witthoeft și-au făcut apariția pe teren. În două minute începe meciul. Partida debutează cu Witthoeft la serviciu.

Meciul va începe la ora 13:40.

------

IRINA BEGU - CARINA WITTHOEFT LIVE SCORE la WIMBLEDON. Nu este prima dată când Irina Begu și Carina Witthoeft se duelează.

IRINA BEGU - CARINA WITTHOEFT LIVE SCORE la WIMBLEDON. Irina Begu și Carina Witthoeft s-au mai duelat de două ori în circuitul WTA, sportiva noastră câștigând ambele întâlniri.

IRINA BEGU - CARINA WITTHOEFT LIVE SCORE la WIMBLEDON. Victoriile Irinei Begu au fost la Bad Gastein 2013 ( R32 / zgură): 6-3, 6-3 şi Australian Open 2015 (R32 / hard): 6-4, 6-4.

IRINA BEGU - CARINA WITTHOEFT LIVE SCORE la WIMBLEDON. Tot luni vor juca atât Simona Halep cât și Patricia Țig.

IRINA BEGU - CARINA WITTHOEFT LIVE SCORE la WIMBLEDON. Patricia Maria Ţig va evolua pe terenul 14, nu mai devreme de ora 15:00, împotriva Sarei Errani, iar Simona Halep se va duela cu Anna Karolina Schmiedlova nu mai devreme de ora 18:30.

IRINA BEGU - CARINA WITTHOEFT LIVE SCORE la WIMBLEDON. Până atunci, vă invităm urmăriți evoluția Irinei Begu de la Wimbledon. Meciul dintre Irina Begu și Carina Witthoeft va fi transmis în format LIVE SCORE începând cu ora 13:30 pe WWW.DCNEWS.RO.