IRINA BEGU - ANNIKA BECK la ROLAND GARROS LIVE SCORE

IRINA BEGU - ANNIKA BECK la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Irina Begu joacă vineri cu Annika Beck, în turul trei de la Roland Garros. Partida dintre Irina Begu și Annika Beck va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO începând cu ora 12:00.

6-1. Irina câștigă mecul și se califică în optimile de finală, la Roland Garros!

5-1. Irina are o prestație extrem de bună în setul decisiv și se află la doar un game distanță de calificarea în optimi.

4-1. Jucătoarea noastră face un nou break!

3-1. Irina Begu se îndepărtează la două game-uri!

2-1. Break făcut de Camelia Begu. Meciul se joacă de o oră și 50 de minute.

1-1. Irina nu se lasă și egalează.

0-1. Annika Beck câștigă, pe serviciul ei, primul game al setului decisiv.

A început setul 3

6-2. Beck o egalează pe Irina la seturi și acest meci se va decide în setul 3. În aceeași situație se află și Simona Halep. Puteți vedea meciul în format live text AICI.

2-5. Annika Beck mai câștigă un game și se aproprie de câștigarea celui de-al doilea set.

2-4. Jucătoarea noastră recuperează un game.

1-4. Irina a căzut în acest set. Deși la începutul lui părea că va fi la fel de strâns ca primul, iată că nu este așa.

1-3. Jucătoarea din Germania face break-ul și se distanțează la două game-uri

1-2. Beck câștigă pe serviciul ei și trece la conducere.

1-1. Irina Begu egalează, iar acest set pare că va fi la fel de strâns ca primul.

0-1. Annika Beck câștigă primul game al setului secund.

A început setul 2

6-4. Irina Begu câștigă primul set la meciului!

5-4. Bravo Irina! Jucătoarea noastră face break-ul și va servi pentru câștigarea primului set!

4-4. Irina Begu reușește să egaleze! Meciul este extrem de strâns și nimeni nu poate spune de acum care ar putea fi rezultatul.

3-4. Din păcate, Irina nu face break-ul și Beck conduce din nou.

3-3. Irina egalează din nou și acesta este momentul unui break.

2-3. Annika Beck câștigă pe serviciul ei. Irina are nevoie de un break pentru a prelua conducerea.

2-2. Irina egalează!

1-2. Irina Begu recuperează break-ul și servește pentru a egala.

0-2. Beck reușește break-ul și se dinstanțează la două gameuri.

0-1. Annika Beck câștigă, pe serviciul ei, primul game al meciului.

Setul 1 a început

Update: Irina Begu și Annika Beck au intrat pe teren

IRINA BEGU - ANNIKA BECK la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Este prima dată când Irina Begu și Annika Beck (39 WTA) din Germania se duelează.

IRINA BEGU - ANNIKA BECK la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Dacă se califică, Irina Begu ar putea juca în optimile de finală cu învingătoarea dintre Shelby Rogers (108 WTA) și Petra Kvitova (12 WTA).

IRINA BEGU - ANNIKA BECK la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Irina Begu s-a calificat în runda a treia a turneului de la Roland Garros, miercuri seara, după ce a învins-o pe Coco Vandeweghe (SUA), cu 6-7 (4), 7-6 (4), 10-8, la capătul unui meci maraton de trei ore și 41 de minute.

IRINA BEGU - ANNIKA BECK la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Irina Begu (25 ani, 28 WTA), cap de serie numărul 25, își egalează cea mai bună performanță a sa la Openul Franței, reușită anul trecut.

IRINA BEGU - ANNIKA BECK la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Românca a reușit 4 ași, iar Vandeweghe a avut 10, potrivit statisticii publicate pe site-ul oficial al turneului. Begu a comis 11 duble greșeli, iar americanca a făcut 4. Begu, care a mai avut o minge de meci la scorul de 7-6 în decisiv, a adunat 35 de erori neforțate, față de 55 ale adversarei. Vandeweghe a realizat 50 de lovituri direct câștigătoare, iar Begu a avut 31 de winners.

IRINA BEGU - ANNIKA BECK la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Meciul dintre Irina Begu și Annika Beck va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO începând cu ora 12:00. Tot la ora 12:00 joacă și Simona Halep, iar meciul, de asemenea, va fi transmis pe WWW.DCNEWS.RO.