Cele mai citite

Iohannis, mesajul dimineţii, după ce România va găzdui Centrul UE de Securitate Cibernetică

klaus_iohannis_agerpres_28_25301100
Şedinţă a CSAT la Cotroceni despre situaţia de securitate în zona extinsă a Mării Negre şi pe Flancul Estic al NATO

Preşedintele Klaus Iohannis a reacţionat după ce România a reuşit să obţină găzduirea Centrului de Securitate Cibernetică al UE, prima agenție europeană din țara noastră. 

"Salut succesul diplomatic excepțional al României de a obține găzduirea Centrului European de Securitate Cibernetică la București.

Este o oportunitate deosebită de a contribui la securitatea cibernetică a tuturor statelor membre UE, stimulând cercetarea și inovarea în domeniu.", a scris Klaus Iohannis pe Twitter. 

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Personalități politice
Citește mai multe din Personalități politice
x close