€ 5.0920
|
$ 4.3312
|
Curs valutar: € 5.0920
|
$ 4.3312
 

Iohannis, după campania electorală: Lucrurile nu se pot uita
Autor: Anca Murgoci

klaus_iohannis_25981100
 

Într-un interviu acordat pentru presa locală, Klaus Iohannis a vorbit despre momentele cheie dintre cele două tururi de scrutin.

VEZI ȘI: Sorina Matei, ATAC VEHEMENT: Este deja rea voință

 

Întrebat dacă are resemente vizavi de campania electorală, președintele a zis: \"Nu cred că un politician trebuie să aibă resentimente când vrea să joace în această ligă. Până la urmă, și președintele, și primul ministru, și mulți alții sunt aleși nu pentru a lăsa frâu liber emoțiilor sau resentimentelor, ci pentru a rezolva probemele. Asta e părerea mea\".

\"Sigur, lucrurile nu se pot uita, dar asta nu înseamnă că trebuie să influențeze neapărat toate deciziile care urmează după o campanie. E bine ca atunci când se încheie campania, să se tragă linie și să vezi ce este de făcut, nu ce s-a povestit în campanie. Sigur, cei care au exagerat trebuie să trăiască ei cu aceste exagerări\", a declarat Klaus Iohannis, notează Turnul Sfatului.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close