€ 5.0904
|
$ 4.3406
|
Curs valutar: € 5.0904
|
$ 4.3406
 

Iohannis, atac. Dragnea- Dăncilă, discuție: Va suporta consecințele

klaus_iohannis_43399400 Klaus Iohannis, mesaj de ultimă oră pentru tineri
 

Președintele PSD, Liviu Dragnea, a comentat declarațiile președintelui Klaus Iohannis de astăzi. 

”Este un limbaj sub nivelul unui preşedinte al României, dar e o decizie asumată şi fiecare va suporta consecinţele” a spus președintele PSD, Liviu Dragnea. 

Concluzia liderului PSD vine după declarațiile de astăzi ale președintelui Klaus Iohannis. Liviu Dragnea crede că această ieșire a venit să justifice solicitarea președintelui de demisie a premierului României, Viorica Dăncilă. 

Liviu Dragnea a afirmat că președintele a ieșit cu aceste declarații și informații critice pentru a nu părea că săptămâna trecută i-a cerut demisia premierului României din cauza vizitei în Israel. 

[citeste si]

”Noi nu avem niciun război cu președintele” a mai precizat Liviu Dragnea. Președintele PSD a subliniat că nu vor alege calea războiului, dar că au luat decizia să reacționeze. 

Liviu Dragnea a precizat că a avut o discuție cu premierul Viorica Dăncilă în această seară, iar mâine vor urma conferințe de presă, pentru a liniști populația. 

Președintele PSD a mai subliniat ”noi nu schimbăm premierul când vrea președintele”

Iohannis - Dragnea, minciuni: ATAC la siguranța națională

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close