Inter Milano, cu Chivu titular, a produs marea surpiză: 3-2 cu Bayern Munchen şi merge în „sferturile” Ligii Campionilor

Echipa Internazionale Milano, în care Cristian Chivu a jucat titular şi a evoluat 87 de minute, a reuşit să învingă, marţi seară, pe Bayern Munchen, cu 3-2 (1-2), pe terenul bavarezilor. Goluri au fost marcate de Gomez, în minutul 21, şi Muller, în minutul 31, pentru nemţi, respectiv Eto’o, în minutul 4, Sneijder, în minutul 63, şi Pandev, în minutul 88, pentru italieni. Cum partida-tur s-a încheiat cu victoria lui Bayern, cu 1-0, Internazionale Milano s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor graţie golurilor mai multe marcate în deplasare.

În cealaltă partidă a serii, Manchester United a câştigat pe teren propriu, scor 2-1 (1-0), în compania echipei Marseille. Goluri au fost marcate de Hernandez (5, 75), respectiv Brown (82 – autogol). În tur, meciul s-a încheiat la egalitate, 0-0, astfel că manchester s-a calificat ân „sferturi”.