INDIAN WELLS: SIMONA HALEP a crezut că a învins-o KAROLINA PLISKOVA înainte de finalul meciului - VIDEO

SIMONA HALEP - INDIAN WELLS. Simona Halep a fost protagonista celui mai amuzant moment din optimile de finală de la Indian Wells.

VEZI AICI DESFĂȘURAREA MECIULUI SIMONA HALEP - CARLA SUAREZ NAVARRO

SIMONA HALEP - INDIAN WELLS. În timpul meciului împotriva Karolinei Pliskova, după ce a și-a adjudecat primul set cu 6-4, Simona Halep a făcut 5-3 în actul secund și a crezut că a câștigat meciul, astfel că s-a bucurat pe măsură. Românca se îndrepta către fileu, pentru a da mâna cu adversara sa, însă arbitrul de scaun i-a reamintit că scorul este doar 5-3, iar partida nu s-a încheiat.

SIMONA HALEP - INDIAN WELLS. Sportiva noastră a realizat că mai are nevoie de un game pentru a merge în sferturi. Cu zâmbetul pe buze, Simona Halep a ridicat mâinile deasupra capului, recunoscându-şi neatenția și cerându-i scuze adversarei.