-
vindecate
-
decese
Sună-ne (Luni - Vineri, 09:00 - 18:00) sau scrie-ne la numărul 0772.264.642 sau la adresa de e-mail [email protected] și pune intrebări despre coronavirus, situații sociale, medicale, suport psihologic. Semnalează situații deosebite.

Ibrahimovici:cel mai bun marcator din istoria clubului PSG

DCNews Team / 05 dec 2015 / 17:02
Zlatan ibrahimovici

Internaționalul suedez Zlatan Ibrahimovici a devenit, vineri, cel mai bun marcator din istoria clubului Paris Saint-Germain în campionatul Franței, el având până în prezent 87 de reușite, informează uefa.com

Ibrahimovici joacă la PSG din 2012. EL se afla la al 103-lea meci din Liga 1 cu echipa pariziană. Acesta a marcat în minutul 44 al partidei de vineri, din penalty, și încă un gol în minutul 61.

Top 5 al marcatorilor all-time ai echipei PSG în Liga 1 este format din Zlatan Ibraimovici- 87, Mustapha Dahleb- 85, DOminique Rocheteau- 83, Pauleta- 76, Francois M'Pele- 67.

Copyright 2020 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate. DCNews Proiect 81431.