Ianis Hagi i-a cucerit pe microbişti. A fost votat tricolorul lunii

Ianis Hagi a fost votat ”Tricolorul lunii octombrie”, anunţă FRF.

La început de 2021 am dat startul concursului ”Suporterii anului” pe www.peluzatricolora.ro în care poți câștiga superpremii, inclusiv o experiență unică la o partidă a României în deplasare.

În perioada 1-7 noiembrie, suporterii au hotărât prin vot cine va primi trofeul ”Tricolorul lunii octombrie”.

- Dan Nistor – 0,55% (1 punct)

Ianis Hagi a câștigat pentru a treia oară trofeul. Iată toți câștigătorii de până acum:

Octombrie 2021: Ianis Hagi

Jucătorii au punctat și în clasamentul ”Tricolorul anului”, pe baza căruia va fi acordat trofeul la final de 2021.

Și utilizatorii de pe www.peluzatricolora.ro au punctat în urma votului pentru tricolorul lunii octombrie. Fiecare vot a însemnat un punct, iar cei care l-au ales pe Ianis Hagi drept favorit au primit un punct extra.

În data de 8 noiembrie 2021 a avut loc tragerea la sorți a câștigătorului premiului de etapă, un voucher de 1000 RON pe magazin.frf.ro, dintre toți cei care au votat în această lună. Acesta este Ion Mihail Demeter și urmează să fie contactat pe e-mail pentru a afla cum va intra în posesia premiului, anunţă Federaţia Română de Fotbal.

Ianis Hagi a marcat pentru Rangers în Europa League

Ianis Hagi a marcat pentru Glasgow Rangers în Europa League, contra celor de la Brondby.

Glasgow Rangers a jucat joi seara, în deplasare la Brondby, în etapa a 4-a a Europa League, fără Ianis Hagi între titulari. Românul a intrat în minutul 56, când scoțienii erau conduși, și a reușit să marcheze golul egalizator, care o menține pe Rangers în cursa calificării.

Danezii au deschis scorul pe final de repriză, Leon Balogun marcând în proprie poartă (1-0, min. 45). Ianis Hagi a fost trimis pe teren în minutul 56, de Steven Gerrard, înlocuindu-l pe Scott Arfield. Internaționalul român a marcat golul egalizator după 21 de minute. Acesta a primit o pasă de la Ryan Kent în careu, de unde a șutat din prima, pe jos, învingându-l pe portarul Mads Hermansen.

A fost primul gol înscris de Ianis Hagi în sezonul actual de Europa League, el mai având două reușite, câte una în campionat și în Cupa Ligii Scoției.

Rangers, ocupă locul 3 în grupa A, cu 4 puncte, după remiza obținută în Danemarca. Pe 2 sunt cei de la Sparta Praga, tot cu 4 puncte. Cehii, cu Florin Niță titular, au pierdut joi seara, în deplasare la Lyon, cu 3-0, francezii având maxim de puncte, după cele 4 etape, scrie Mediafax.