Handbal masculin. CSM București - Dinamo, rezultat final în Liga Națională

CSM București a învins-o pe Dinamo București cu scorul de 33-20 (16-13), joi seara, în Sala Rapid, într-un meci din etapa a 7-a a Ligii Naționale la handbal masculin.

Dinamo a pierdut primele sale puncte în acest campionat.

CSM București a preluat controlul meciului încă de la început și în min. 10 avea două goluri avans pe tabelă (5-3), iar apoi diferența a crescut la patru goluri, 8-4 (13). În min. 28, Dinamo conducea cu 13-12, dar la pauză scorul a fost de 16-13 pentru CSMB.

Tigrii s-au dezlănțuit după pauză, în timp ce Dinamo nu a reușit să marcheze decât 7 goluri.

Goce Georgievski a fost cel mai bun marcator al învingătorilor, cu 6 goluri, Javier Humet a înscris 5, Alexander Tioumentsev 4, Nicușor Negru 4, Adrian Rotaru 3, Gasper Hrastnik 2, L Sampaio 2, Andras Szasz 2, Ionuț Ramba 2, Antonio Robledo 2, Chike Onyejekwe 1.

Pentru Dinamo au înscris Vitali Komogorov 6 goluri, Novak Boskovic 4, Sajad Esteki 3, Hugo Descat 3, Marius Mocanu 3, Vadim Gaiducenko 1.