Fotbalul românesc, aproape de o tragedie - FOTO

Un meci de fotbal disputat în România ar fi putut avea un deznodământ tragic. Arbitrul întâlnirii a fost amenințat cu un foarfece de tăiat vița de vie, de către un suporter supărat că meciul nu se mai termină.

Incidentul a avut loc la o partidă disputată în Liga a IV-a din Botoşani, scrie gazetabt.ro.

Microbistul, aflat în stare de ebrietate, a intrat pe teren supărat pe arbitru, pentru că prelungește prea mult întâlnirea. Scorul era 1-0 pentru echipa gazdă, CS Mihălăşeni, care juca împotriva grupării AS Roma. Iniţial, centralul dictase patru minute de prelungiri, însă, deoarece gazdele au tras de timp, a decis să prelungească meciul cu încă patru minute.

Suporterul recalcitrant a fost scos în cele din urmă de pe teren chiar de fotbaliştii de la CS Mihălăşeni, iar partida s-a încheiat cu acelaşi scor, fără alte incidente.

[caption id="attachment_307601" align="aligncenter" width="620"] foto: gsp.ro[/caption] [caption id="attachment_307602" align="aligncenter" width="480"] foto: gazetabt.ro[/caption]