Fotbal. România - Israel, Under-19. Rezultat final

fotbal
fotbal

Echipa Under 19 a României a disputat, marţi, o partidă amicală cu selecţionata Israelului.

Selecţionata Under 19 a României a învins cu scorul de 2-1 reprezentativa similară a Israelului, într-o partidă amicală disputată marţi la Centrul Naţional de Fotbal de la Mogoşoaia, informează FRF.

"Tricolorii" au deschis scorul în minutul 13, prin Claudiu Petrilă, iar Alexandru Duminică a majorat avantajul echipei ţării noastre în minutul 27, printr-o lovitură liberă executată la colţul scurt. Pentru selecţionata Israelului a marcat Guy Dahan, în prelungirile primei reprize. Cea de-a doua repriză a consemnat noi ocazii pentru ambele echipe, însă tabela a rămas neschimbată.

Partida revanşă dintre cele două selecţionate este programată joi, 9 august, de la ora 19,00, tot la Mogoşoaia.