Fotbal - Liga I: Pandurii Târgu Jiu - Astra Giurgiu 1-1

Pandurii Târgu Jiu

Pandurii Târgu Jiu și Astra Giurgiu au terminat la egalitate, 1-1 (1-0), sâmbătă seara, la Drobeta-Turnu Severin, într-o partidă din etapa a 23-a a Ligii I de fotbal.

Scorul a fost deschis de gorjeni, prin Cristian Săpunaru în minutul 18 al meciului, cu un voleu din marginea careului, scrie Agerpres.

Aceștia au terminat prima repriză în 10 oameni, când Andrei Pițian a primit al doilea cartonaș galben pentru că nu a respectat distanța regulamentară la o lovitură liberă a oaspeților.

Astra a reușit să egaleze abia în minutul 83 prin brazilianul Fernando Boldrin, care a șutat formidabil din afara careului.

Și Asta a terminat meciul în 10 oameni, după ce fundașul portughez Geraldo Alves a fost eliminat în prelungiri pentru o intrare brutală la Nicoară.

Pandurii a ajuns la trei meciuri consecutive fără victorie (două eșecuri și un egal).

Astra e neînvinsă de opt partide, din care a câștigat patru și a remizat patru.