Concordia Chiajna - Dinamo Bucureşti, meci amical. Rezultat final

Mircea Rednic

Echipa de fotbal Concordia Chiajna a învins-o pe Dinamo Bucureşti cu scorul de 1-0 (0-0), într-un meci amical disputat vineri la Ştefăneşti, a anunţat site-ul clubului din Şoseaua Ştefan cel Mare.

Echipa de fotbal Concordia Chiajna a învins-o pe Dinamo Bucureşti cu scorul de 1-0 (0-0), într-un meci amical disputat vineri la Ştefăneşti, a anunţat site-ul clubului din Şoseaua Ştefan cel Mare. Unicul gol al meciului a fost marcat de Răzvan Grădinaru în minutul 84. Antrenorul lui Dinamo, Mircea Rednic, a început partida cu următorii jucători: Eşanu - Corbu, Giafer, Katsikas, Vl. Olteanu - Ait Atmane, Gomelt - Hanca, Tîrcoveanu, Diogo Salomao - Montini. În repriza a doua au evoluat: Muţiu - Corbu, M. Popescu, Iosivoiu, Vl. Olteanu - Sorescu, Creţu, Cooper, Tîrcoveanu - Tade, D. Popa.

De la Dinamo, Penedo, Zenke, I. Şerban şi Neicuţescu urmează un program individual de pregătire, iar Pesic, D. Nistor, Axente, Sergiu Popovici şi Aliji sunt accidentaţi. Convocaţi la loturile naţionale sunt D. Ciobotariu, R. Grigore, Moldoveanu (România U21) şi Ehmann (România U19). Antrenorul Concordiei, Dorinel Munteanu, a început cu următorul unsprezece: Greab - Bărboianu, Albu, A. Marc, Fota - Gorobsov, Ropotan - Grădinaru, M. Cristescu, Panait - Batin. Au mai jucat: Costache - Bucşa, Ivanovici, Măzărache, Stănică, Deaconu, R. Ivan, Fl. Vasile, Guessan, Leca.

Din cauza accidentărilor, la Concordia nu au putut evolua Caparco, Bawab, G. Matei şi Prepeliţă.